Основна линия
Разчитам прокуратурата да направи детайлно разследване на управлението на „Топлофикация“ през последните 15 години, написа кметът Терзиев
5307
България
Разчитам прокуратурата да направи детайлно разследване на управлението на „Топлофикация“ през последните 15 години, написа кметът ТерзиевРазчитам прокуратурата да направи детайлно разследване на управлението на „Топлофикация“ през последните 15 години – защото хората на София заслужават истината, а виновните – отговорност.Това написа кметът Васил Терзиев във Фейсбук.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 23 Септември 2025, 09:38 ч.
Разчитам прокуратурата да направи детайлно разследване на управлението на „Топлофикация“ през последните 15 години – защото хората на София заслужават истината, а виновните – отговорност. Това написа кметът Васил Терзиев във Фейсбук. Интересно кога санкционираният за корупция по Магнитски г-н Пеевски успя да „оправи държавата с главно Д“, че вече започна да „оправя“ и проблемите на „Топлофикация София“, пише още столичният кмет. По-рано днес лидерът на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски заяви в позиция, че "кризата с парното в „Дружба 2” е поредният провал на кмета Терзиев". Точно такива демагози са в основата на кризите – и в държавата, и в дружествата. Те винаги са „далеч от хората“, но близо до ресурсите, написа Терзиев. По негови думи „Топлофикация“ е била в изключително тежко финансово и техническо състояние много преди той да стане кмет, както и че до днес дружеството се управлява от ГЕРБ, БСП и ИТН, а не от кмета и неговия екип. Натрупаните дългове и зависимостта от „Булгаргаз“ са резултат от години безхаберие и умишлено бездействие, пише още кметът.Затова настоявам за концесия – за да не може повече фирмата да бъде доена от „обръчи от фирми“ и сметката за чуждото забогатяване да се плаща от софиянци. А що се отнася до „съветите“ на г-н Пеевски – по-добре да стои много далеч, написа Терзиев. Всички помним съдбата на Лафка, Булгартабак, КТБ и още куп предприятия, до които се докосна символът на разрухата „феноменът Пеевски“, отбеляза столичният кмет. Софиянци имат нужда от прозрачност, стабилност и модерна енергийна услуга – не от нови схеми и празни приказки, завършва Терзиев. Вчера жители на столичния квартал „Дружба 2“ протестираха срещу това да останат без парно и топла вода за три месеца като блокираха движението по бул. "Цариградско шосе". Кметът на София Васил Терзиев съобщи, че е създадена работна група заедно с общински съветници, която да подготви външен технически, финансов и бизнес одит на „Топлофикация София“. Според кмета хиляди семейства в „Дружба-2“ са изправени пред абсурд – да останат без парно и топла вода почти три месеца в разгара на зимата.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Американските самолети ще напуснат летище „Васил Левски“ до края на юни
|
|
|
Започване на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт ще разглежда Общинският съвет в Свиленград
|
|
|
Няма пострадали при катастрофата, която ограничи движението по пътя Гурково - Велико Търново
|
|
|
Процедурни правила за избор на член на Комисията за противодействие на корупцията приеха съдиите от ВКС
|
|
|
Гражданска инициатива настоява за възстановяването на четири столични минерални бани
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
5307
ЗАПАЗИ
Американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни. Правителството е в регулярен диалог с американската страна, съобщи премиерът Румен Радев в нача ...